وبلاگ و اخبار

نیروگاه زاگرس کوثر تعمیرات اساسی واحد G11 را با تکیه بر توان و تجهیزات داخلی با موفقیت به پایان رساند

وبلاگ و اخبار

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر؛ “محمد جعفری اناری” مدیرعامل و نائب رئیس هیأت مدیره این شرکت گفت: تعمیرات اساسی یا اورهال یکی از مهمترین، حساس ترین و در عین حال پرهزینه ترین اقدامات و رویدادها در صنعت نیروگاه به شمار می رود که بر اساس استانداردها با توجه به مدت زمان کارکرد واحد تقریبا هر ۴ سال باید انجام شود. بدین منظور کلیه قسمت ها و قطعات توربین، ژنراتور، سیستم سوخت رسان و سایر قطعات از هم باز (دمونتاژ) شده و اقدامات لازم از قبیل تمیزکاری، روغن کاری، انجام تعمیرات، عملیات حرارتی، تعویض و بازسازی قطعات معیوب انجام می شود.
وی افزود: تعمیرات اساسی واحدهای نیروگاه یکی از برنامه های مدون برای هر نیروگاه است که مطابق دستور العمل های اولیه سازندگان تجهیزات و تجارب شرکت های تعمیرات، با هماهنگی دیسپاچینگ ملی صورت می پذیرد.
مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر اتمام اورهال واحد یک گازی این نیروگاه اظهار داشت؛ این شرکت با بهره گیری از نیروهای جوان و متخصص در بخش های مختلف، کلیه فعالیت های تعریف شده در برنامه تعمیراتی این واحد را در راستای بهبود راندمان و افزایش تولید، با نظارت دستگاه نظارت، که از تاریخ ۲۵ فروردین ماه آغاز شده بود، با موفیقت به پایان رساند .
ایشان در پایان خاطر نشان کرد؛ در حال حاضر و پس از انجام تست های کارایی، واحد اورهال شده از توان و کیفیت مناسبی برخوردار است و این شرکت تلاش دارد که مطابق با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، تعمیرات اساسی ۳ واحد باقیمانده را در موعد مقرر انجام دهد.